האם טיהור המים שווה את זה?

כולנו יודעים שאנחנו צריכים לשתות הרבה מים. עדיף לשתות שני ליטר ביום כדי להימנע מהתייבשות ולשמור על הבריאות. זה לא תמיד קל, במיוחד כאשר אנשים רבים לא אוהבים את הטעם של מי הברז או את הרעיון של שתיית המזהמים שהם מכילים.
כיום אנו מודאגים יותר ויותר לאיכות מי הברז שלנו וגם מבחינת החלופות.

אז מהן החלופות הקיימות?

האם צריכים לקנות מים מינרלים המגיעים בבקבוקי פלסטיק? או להשתמש במסנן מים? או אפילו מתקן לריכוך מים?

מה לגבי רחצה והתקלחות? האם אתם בוחרים מטהרת מים? האם המים המטהרת שווה את זה?

אנו בוחנים את האפשרויות שלכם ואת היתרונות והחסרונות.

האם המים המטהרת שווה בהשוואה למים מינרלים בבקבוקים

יש כמה בעיות לשימוש במים בבקבוקים:
ההשפעה הסביבתית של בקבוקי מים
הנושאים הסביבתיים הקשורים לבקבוקי מים מן שלב הייצור שלהם דרך הובלה ועד לאחסונם, הם רבים וגורמים לנזק גדול.

יש השפעה מזיקה על כדור הארץ של פליטות הפחמן הקשורות לייצור והובלת בקבוקי המים ולאחר מכן את העובדה כי מיליארדי בקבוקים נזרקים בכל שנה כי לא עוברים התכלות וסופם במזבלה.

במקרים מסוימים, כאשר המים כבר מקורם ממדינות אחרות יש לך בעיות נוספות עם פליטת גזי חממה.
האם המים בבקבוקים בטוחים?

חברות בקבוקי מים רבות טוענות כי המים שלהן טהורים וממקור טהור אבל זה לא תמיד המקרה. לפעמים זה יכול פשוט להיות מי ברז מטופלים. תעשיית המים בבקבוקים אינה מבוקרת באותה מידה כמו אספקת המים העיקרית שלכם, ופירוש הדבר שהמים בבקבוקים עשויים להכיל כימיקלים מזיקים שלא נבדקו.

לעתים קרובות, מים מינרליים יכולים עדיין להכיל מזהמים כמו גם ריכוזים גבוהים של מינרלים שאולי תרצו לשקול אם הם מועילים לבריאות שלכם.

בקבוקי מים פלסטיק עשויים מפוליאתילן  משמעות הדבר שיש פוטנציאל להזיק לבריאות שלכם. מחקר חשף כי "כמה כימיקלים מזוהות עדיין בפלסטיק זה ויש פוטנציאל להפריע לאסטרוגן והורמוני רבייה אחרים… אם אתם שותים מים מבקבוקי פלסטיק, אז יש סיכוי גבוה לשתות תרכובות אסטרוגניות.

למרות שהעלות לא יקרה באופן מובהק, אלא שעלות רכישת בקבוקי מים יכולה להיות מסתכמת במחיר משמעותי לאורך זמן. אם, כמשפחה, אתם שותים שני בקבוקים כל יום, אז העלויות יכולות לעלות הרבה יותר.

האם מרכך המים בטוח?

מרכך מים עשוי להפחית את הבעיות הקשורות למים על ידי הסרת סידן ומגנזיום אבל הוא לא נועד להסיר חלק מהכימיקלים והמזהמים האחרים המצויים במי הברז.

מרכך המים משתמש בנתרן כדי להסיר את הסידן ואת המגנזיום מהמים, אבל בו בזמן זה מגדיל את כמות הנתרן במים ששותים.

זה יכול להשאיר את טעם המים מלוח וגם מהווה סיכון בריאותי, במיוחד לאנשים הסובלים מיתר לחץ דם גבוה ולחץ.

מים מהצנרת שלך מכילים מתכות כבדות כמו עופרת ונחושת. מרכך מים לא נועד להסיר מתכות כבדות אלה מן המים שלכם, משמעות הדבר שאתם עדיין יכולים לשתות את המזהמים המסוכנים האלה. מים מרוכך יכולים גם לגרום להגברת מתכות בכלי מטבח כגון סירים וקומקומים.

עלות מרכך מים שונה במחיר אבל יכולה להיות יקרה. יש עלויות הקשורות למרכך מים שצריכים לכלול בתקציב.
מסנני מים?

הבעיה העיקרית עם מסנני המים היא שהם מביאים לצמיחת חיידקים על ידי הסרת כלור ממי ברז, סביר יותר למצוא אצות וחיידקים במסננים.

על פי דו"ח של חברה מוכרת, "צמיחה של חיידקים במחסנית של מסנן יכולה להוביל לרמות גבוהות של חיידקים בספירת צלחת".

הדו"ח ממשיך להבהיר כי המסננים המשתמשים בכסף כדי לשלוט על צמיחתם של חיידקים יכולים לגרום לריכוז מוגזם של כסף תוך המים המסוננים "לכן עליכם לשנות מסננים באופן קבוע כדי להבטיח שאחוז הימצאות החיידקים הוא המינימום.

כמו כן, מסנני מים אלה הם בעלי יכולת מוגבלת ובסופו של דבר ישחררו את המזהמים הנספגים בחזרה למים בריכוזים גבוהים יותר.

מסנן מים מייצר אשלגן שיכול להיות מקור לדאגה אמתית עבור אנשים עם מחלת בכליות.
האם מים מטהרת בטוחים?

מערכות טיהור מים ביתיים מסננים את מי השתייה שלכם בכ- 98-99% ומשאירים אתכם עם טעימות מדהים ומים ללא זיהום. שלא כמו מרכך מים, המים שלכם עוברים מספר שלבים נוספים של סינון כדי להסיר את כל המתכות הכבדות והמזהמים האחרים ממים השתייה.

עם מערכות טיהור המים אין סיכון של חיידקים, גם כל מי הבית טהורים, כולל המים באמבטיה ובמקלחת. זה גם מסיר הסיכונים הבריאותיים הקשורים לשאיפת כלור תוך מתן היתרונות הבריאותיים של כביסה עם מים טהורים.

ההשפעה הסביבתית

יש השפעה מינימלית על הסביבה עם כל מערכות טיהור המים בבית שלנו, בניגוד לבקבוקי מים מפלסטיק שהם קטסטרופה סביבתית.

אנו מחויבים לסביבה ועושים מספר צעדים כדי להבטיח שנשמור על העתיד המשותף שלנו בעולם הזה.

מטהרת המים חוסכת לכם בעלות יחד עם יתרונות בריאותיות. כשאין סתימת אבנית בצנרת ובדוודים, מתברר שהמכשירים שלכם כולל מדיחי כלים, מכונות כביסה וקומקומים לא מקולקלים, ובכך שאין צורך להחליף אותם.

אתם גם חוסכים כסף על מוצרי ניקוי שיער ויופי ואין צורך כבר לקנות מים בבקבוקים.

מתעניינים בהתחדשות עירונית? מוזמנים לבקר באתר TAMA38.org.il – האתר עוסק בנושא תמ"א 38, התחדשות עירונית, פינוי בינוי ועוד