ברוך הבא, אורח
עליך להירשם לפני שתוכל להגיב באתר.

שם משתמש
  

סיסמה
  

חיפוש בפורומים

(חיפוש מתקדם)

סטטיסטיקות פורום
» משתמשים: 1
» המשתמש החדש ביותר בקהילה: WaterBlog
» אשכולות בפורום: 6
» תגובות בפורום: 6

סטטיסטיקות מלאות

משתמשים מחוברים
יש כרגע 5 משתמשים מחוברים.
» 0 משתמשים | 5 אורחים

אשכולות אחרונים
טכנולוגיה מתקדמת בתהליך ס...
פורום: תכנים מעניינים בנושא התשתיות השונות
תגובה אחרונה: WaterBlog
08-26-2018, 07:12 PM
» תגובות: 0
» צפיות: 1,417
טיפול במים – החובה שלנו
פורום: תכנים מעניינים בנושא התשתיות השונות
תגובה אחרונה: WaterBlog
05-13-2018, 07:09 PM
» תגובות: 0
» צפיות: 1,956
4 סיבות בלתי צפויות ללחץ ...
פורום: תכנים מעניינים בנושא התשתיות השונות
תגובה אחרונה: WaterBlog
05-11-2018, 08:57 AM
» תגובות: 0
» צפיות: 1,658
האם טיהור המים שווה את זה...
פורום: תכנים מעניינים בנושא התשתיות השונות
תגובה אחרונה: WaterBlog
05-03-2018, 10:50 PM
» תגובות: 0
» צפיות: 2,443
כיצד לבחור מסיר אבנית נכו...
פורום: תכנים מעניינים בנושא התשתיות השונות
תגובה אחרונה: WaterBlog
04-28-2018, 03:00 PM
» תגובות: 0
» צפיות: 1,830
מה זה סידן או אבנית בצנרת...
פורום: תכנים מעניינים בנושא התשתיות השונות
תגובה אחרונה: WaterBlog
04-24-2018, 10:30 PM
» תגובות: 0
» צפיות: 1,780

 
  טכנולוגיה מתקדמת בתהליך סימון ובקרת כבישים מהירים
נכתב על ידי: WaterBlog - 08-26-2018, 07:12 PM - פורום: תכנים מעניינים בנושא התשתיות השונות - אין תגובות

צפוי כי עם השימוש בטכנולוגיות חיישן ותקשורת אלחוטית תהיה פריצת דרך במונחים של שיפור התהליך כולו סימון הכביש, מן התכנון לפעילות מבצעית. השילוב של טכנולוגיית ה-GPS כולל, כפי שנעשה בניהול צי, עם ניטור של החיישנים על המכונה וציוד, מציע הרבה יתרונות. בסך הכל זה יגרום לכלכלה משופרת בשל תכנון טוב יותר, כמו גם את מתקני התיעוד והדיווח.


ניטור מרחוק ותזכורות שירות

זה לא יהיה נחמד להימנע מהתמוטטות על הכביש על ידי לדעת מראש כאשר אתה צריך לשרת חלקים שונים במחשב שלך? על ידי התקנת החיישנים הדרושים על המכונות, המערכת תספק מידע לניטור של חלקים חיוניים לובשים, כגון כאשר הם הוחלפו לאחרונה וכאשר יש צורך להחליף בפעם הבאה, ולשלוח תזכורות שירות, כך חלקי חילוף יכולים להיות . הזמינו בזמן טוב בדרך זו שליחת מהנדס שירות החוצה למקומות מרוחקים כדי לוודא את הגורם להתמוטטות ניתן גם להימנע!

תיעוד ודיווח

אחד היתרונות הנוספים של טכנולוגיית ה-GPS כולל המשמש בניהול צי הוא תיעוד ודיווח. דרישות התיעוד משתנות באופן משמעותי ברחבי העולם, אך באמצעות טכנולוגיית GPS בשילוב עם ניטור חיישן ותקשורת אלחוטית, פירושו מידע מפורט הרבה יותר יהיה זמין.
ניתן להגדיר את המערכת כדי לספק נתונים מדויקים על תאריך, שעה, מיקום, לחות אוויר, טמפרטורת האוויר, טמפרטורת צבע, סוג של צבע בשימוש, צריכת חומרים, אימות של אחידות של עובי השכבה של סימונים על כביש מהיר או כביש בתוך העיר, דיווח על שימוש במכונה עם מספר כולל של קילומטרים שפעלו, ואפילו התקדמות באתר יכולה להיות מנוטרים. משמעות הדבר היא כי כמות בפועל של חומר המשמש יכול להיות מבוקרת בדיוק ומתועד, כך עלויות חומר יכול להיות ממוטב תוך שמירה על הרמה הנדרשת של סטנדרטים עבור הקווים. נתונים שהתקבלו ממערכת הניטור ינוהלו באמצעות תצוגה מקוונת, גם עם גישה למידע אודות המיקום של הצי, ואם הפעולות מתקדמות כמתוכנן.
 
מערכת מעקב GPS
אם תבחר להוסיף את מודול ה-GPS על מכונת הסימון שלך, זה יכול לספק לך סקירה חזותית של הכביש שלך סימון עבודות דרך גוגל אירף. ניתן לעקוב אחר ולתעד את עמדות סימון הקו עבור כל משימת סימון כביש בנפרד. לאחר מכן, הפעילות שלך יומרו באופן אוטומטי לקובץ הרישום GPS נפרד, אשר ניתן כעת להציג באמצעות גוגל אירף כדי לראות ציר זמן חזותי של משימת סימון הכביש שלך.
 
אם המכונה נגנבה, נתוני ה-GPS עדיין זמינים באתר, והמיקום של המכונה עדיין יהיה ידוע כך המכונה ניתן לעקוב אחר המיקום הנוכחי שלה. תכונה זו גם עושה ליסינג מחשב הרבה יותר אמין, כי המכונה יכולה להיות מתוכנת לפעול באזור מסוים. אם המחשב עוזב את האזור המוגדר, ניתן לתכנת אותו מראש כדי להיסגר.
 
בסך הכל, מציגה טכנולוגיות ה-GPS ו-חיישן קו סימון הוא הצעד הבא ב-מחדשת את התעשייה. למרות הטכנולוגיות אינן חדשות בעולם הרכב, הוא עדיין לא נוצל באופן מלא בתוך סימון קו. היתרונות הייחודיים המביאים לפתרונות טכנולוגיים אלה מהווים צורך רב בתעשיית סימון הקו.

הדפס

  טיפול במים – החובה שלנו
נכתב על ידי: WaterBlog - 05-13-2018, 07:09 PM - פורום: תכנים מעניינים בנושא התשתיות השונות - אין תגובות

[Image: attachment.php?aid=1]
מים הם מקור חשוב לחיים ולכן הם חייבים להיות נקיים. המים משמשים למגוון מטרות הן למגורים והן למסחר. היום האנושות עומדת בפני מחסור מים בשל הזיהום המופרז והשימוש הלא מבוקר של מים. זיהום המים הינו דבר שגורם למחלות שונות ולכן חשוב לשמור על המים נקיים.

ישנן חברות שונות בשוק העסוקות במציאת פתרונות וטיפול במים כך שייעשה במים שימוש יעיל. אחת הדרכים לכך היא הטכנולוגיה, שדרכה ניתן להסיר את המזהמים בשפכים, דבר שיכול  להביא מוצרים יקרי ערך אחרים לשימוש חוזר, ועל כן הפחתת כמות הפסולת והגנה על הסביבה. טיהור מים או טיפול בהם הוא תהליך שבו מים מטוהרים וניתן לעשות בהם שימוש למגורים ולמסחר. הפונקציה העיקרית לטיהור מים היא להפוך את המים המזוהמים לנקיים. טכנולוגיות טיהור מים הקיימות בשוק אפקטיביות ומספקות מערכות ושירותים ללקוחות.

רוב החברות מספקות מערכות רגילות לטיפול במים, וגם באמצעות טכנולוגיה מתקדמת. מים מטוהרים באמצעות מסנן חול, ברזל ופחם פעיל.

ישנן מספר שיטות טיהור מים הזמינות בשוק, הכלרה נחשבת לאחת התהליכים החשובים. הכלור משמש לטיהור מי שתייה.

טיפול במים והתקנים העוזרים לשיפור איכות המים, מצילים את החברה מן הסכנות הבריאותיות כמו טיפוס הבטן, בוטוליזם, זיהום חיידקים, חומרים רעילים ועוד מחלות שונים.

טיפול מגנטי למים הוא אחד הטכניקות המפחיתות את היעילות של מים קשים, הופך אותם למתאימים לשימוש למטרות אחרות.קבצים מצורפים תמונה(ות) מוקטן(ות)
   
הדפס

  4 סיבות בלתי צפויות ללחץ מים נמוך בבית
נכתב על ידי: WaterBlog - 05-11-2018, 08:57 AM - פורום: תכנים מעניינים בנושא התשתיות השונות - אין תגובות

הרבה דברים יכולים להיות הגורם ללחץ מים נמוך כגון אבנית או מינרלים כמו סידן ומגנזיום שסותמים צינורות מים מתוקים. אבל יש כמה סיבות מפתיעות. הנה שלושה מהם:

בעיה בחברת המים

עבודות עירוניות כפופות לאותן בעיות אינסטלציה שנמצאות בבית, ואולי אף יותר מכך. צינור שבור או שסתום יכול לגרום ללחץ המים לרדת פתאום עבור הלקוחות.

סוג לא נכון של צינורות

טכנאים למדו במשך השנים כי כמה צינורות המביאים מים מתוקים לתוך הבית טובים יותר מאחרים. צינורות מגולוונים יותר טובים במצב של סיכון של קורוזיה מאשר סוגים אחרים של צינורות כגון צינורות PEX. צינורות בגודל שגוי עשויים גם לתרום ללחץ מים נמוך לאחר זמן. למרות שזה קצת לא אינטואיטיבי, שרברבים ממליצים להחליף צינור ישן באחד עם קוטר קטן יותר כדי להגדיל את לחץ המים.

דליפת מים נסתרת

אם בעל בית שנבנה עם צינורות מים שהותקנו מתחת לקירות לפני שהבטון נשפך, מבחין כי לחץ המים נמוך אבל אינו יכול למצוא דליפה בכל מקום אחר בבית, יש אפשרות כי דליפה זו נסתרת בקיר. סימנים אחרים לכך שהצינורות עשויים להדליף מים הם מקומות רטובים בקיר וקול המים הזורמים המגיע מתחת לבטון. החדשות הרעות הן כי יהיה צורך לתקן את הקיר על מנת לתקן את הצינורות.

מים חמים

הרבה בעלי בתים שמים לב כי לחץ המים הקרים שלהם בסדר, אבל לחץ המים החמים שלהם נמוך. הסיבה לכך היא שמים חמים צריכים לעבור דרך אחרת לפני שהם נכנסים לשאר הבית.

ישנן סיבות רבות מדוע לחץ המים עשוי להיות נמוך יותר מאשר בעל הבית אוהב, וחלקם לא צפויות. אם בעל הבית לא יכול לתקן את הבעיה לבדו הוא צריך להתקשר לאינסטלטור. אם האינסטלטור לא יכול למצוא את הבעיה, זה כנראה הזמן להתקשר לחברת המים.

הדפס

  האם טיהור המים שווה את זה?
נכתב על ידי: WaterBlog - 05-03-2018, 10:50 PM - פורום: תכנים מעניינים בנושא התשתיות השונות - אין תגובות

כולנו יודעים שאנחנו צריכים לשתות הרבה מים. עדיף לשתות שני ליטר ביום כדי להימנע מהתייבשות ולשמור על הבריאות. זה לא תמיד קל, במיוחד כאשר אנשים רבים לא אוהבים את הטעם של מי הברז או את הרעיון של שתיית המזהמים שהם מכילים.


כיום אנו מודאגים יותר ויותר לאיכות מי הברז שלנו וגם מבחינת החלופות.

אז מהן החלופות הקיימות?
האם צריכים לקנות מים מינרלים המגיעים בבקבוקי פלסטיק? או להשתמש במסנן מים? או אפילו מתקן לריכוך מים?

מה לגבי רחצה והתקלחות? האם אתם בוחרים מטהרת מים? האם המים המטהרת שווה את זה?

אנו בוחנים את האפשרויות שלכם ואת היתרונות והחסרונות.

האם המים המטהרת שווה בהשוואה למים מינרלים בבקבוקים
יש כמה בעיות לשימוש במים בבקבוקים:
ההשפעה הסביבתית של בקבוקי מים
הנושאים הסביבתיים הקשורים לבקבוקי מים מן שלב הייצור שלהם דרך הובלה ועד לאחסונם, הם רבים וגורמים לנזק גדול.

יש השפעה מזיקה על כדור הארץ של פליטות הפחמן הקשורות לייצור והובלת בקבוקי המים ולאחר מכן את העובדה כי מיליארדי בקבוקים נזרקים בכל שנה כי לא עוברים התכלות וסופם במזבלה.

במקרים מסוימים, כאשר המים כבר מקורם ממדינות אחרות יש לך בעיות נוספות עם פליטת גזי חממה.
האם המים בבקבוקים בטוחים?

חברות בקבוקי מים רבות טוענות כי המים שלהן טהורים וממקור טהור אבל זה לא תמיד המקרה. לפעמים זה יכול פשוט להיות מי ברז מטופלים. תעשיית המים בבקבוקים אינה מבוקרת באותה מידה כמו אספקת המים העיקרית שלכם, ופירוש הדבר שהמים בבקבוקים עשויים להכיל כימיקלים מזיקים שלא נבדקו.

לעתים קרובות, מים מינרליים יכולים עדיין להכיל מזהמים כמו גם ריכוזים גבוהים של מינרלים שאולי תרצו לשקול אם הם מועילים לבריאות שלכם.

בקבוקי מים פלסטיק עשויים מפוליאתילן  משמעות הדבר שיש פוטנציאל להזיק לבריאות שלכם. מחקר חשף כי "כמה כימיקלים מזוהות עדיין בפלסטיק זה ויש פוטנציאל להפריע לאסטרוגן והורמוני רבייה אחרים... אם אתם שותים מים מבקבוקי פלסטיק, אז יש סיכוי גבוה לשתות תרכובות אסטרוגניות.

למרות שהעלות לא יקרה באופן מובהק, אלא שעלות רכישת בקבוקי מים יכולה להיות מסתכמת במחיר משמעותי לאורך זמן. אם, כמשפחה, אתם שותים שני בקבוקים כל יום, אז העלויות יכולות לעלות הרבה יותר.

האם מרכך המים בטוח?
מרכך מים עשוי להפחית את הבעיות הקשורות למים על ידי הסרת סידן ומגנזיום אבל הוא לא נועד להסיר חלק מהכימיקלים והמזהמים האחרים המצויים במי הברז.

מרכך המים משתמש בנתרן כדי להסיר את הסידן ואת המגנזיום מהמים, אבל בו בזמן זה מגדיל את כמות הנתרן במים ששותים.

זה יכול להשאיר את טעם המים מלוח וגם מהווה סיכון בריאותי, במיוחד לאנשים הסובלים מיתר לחץ דם גבוה ולחץ.

מים מהצנרת שלך מכילים מתכות כבדות כמו עופרת ונחושת. מרכך מים לא נועד להסיר מתכות כבדות אלה מן המים שלכם, משמעות הדבר שאתם עדיין יכולים לשתות את המזהמים המסוכנים האלה. מים מרוכך יכולים גם לגרום להגברת מתכות בכלי מטבח כגון סירים וקומקומים.

עלות מרכך מים שונה במחיר אבל יכולה להיות יקרה. יש עלויות הקשורות למרכך מים שצריכים לכלול בתקציב.
מסנני מים?

הבעיה העיקרית עם מסנני המים היא שהם מביאים לצמיחת חיידקים על ידי הסרת כלור ממי ברז, סביר יותר למצוא אצות וחיידקים במסננים.

על פי דו''ח DEFRA "צמיחה של חיידקים במחסנית של מסנן יכולה להוביל לרמות גבוהות של חיידקים בספירת צלחת".

הדו''ח ממשיך להבהיר כי המסננים המשתמשים בכסף כדי לשלוט על צמיחתם של חיידקים יכולים לגרום לריכוז מוגזם של כסף תוך המים המסוננים "לכן עליכם לשנות מסננים באופן קבוע כדי להבטיח שאחוז הימצאות החיידקים הוא המינימום.

כמו כן, מסנני מים אלה הם בעלי יכולת מוגבלת ובסופו של דבר ישחררו את המזהמים הנספגים בחזרה למים בריכוזים גבוהים יותר.

מסנן מים מייצר אשלגן שיכול להיות מקור לדאגה אמתית עבור אנשים עם מחלת בכליות.
האם מים מטהרת בטוחים?

מערכות טיהור מים ביתיים מסננים את מי השתייה שלכם בכ- 98-99% ומשאירים אתכם עם טעימות מדהים ומים ללא זיהום. שלא כמו מרכך מים, המים שלכם עוברים מספר שלבים נוספים של סינון כדי להסיר את כל המתכות הכבדות והמזהמים האחרים ממים השתייה.

עם מערכות טיהור המים אין סיכון של חיידקים, גם כל מי הבית טהורים, כולל המים באמבטיה ובמקלחת. זה גם מסיר הסיכונים הבריאותיים הקשורים לשאיפת כלור תוך מתן היתרונות הבריאותיים של כביסה עם מים טהורים.

ההשפעה הסביבתית
יש השפעה מינימלית על הסביבה עם כל מערכות טיהור המים בבית שלנו, בניגוד לבקבוקי מים מפלסטיק שהם קטסטרופה סביבתית.

אנו מחויבים לסביבה ועושים מספר צעדים כדי להבטיח שנשמור על העתיד המשותף שלנו בעולם הזה.

מטהרת המים חוסכת לכם בעלות יחד עם יתרונות בריאותיות. כשאין סתימת אבנית בצנרת ובדוודים, מתברר שהמכשירים שלכם כולל מדיחי כלים, מכונות כביסה וקומקומים לא מקולקלים, ובכך שאין צורך להחליף אותם.

אתם גם חוסכים כסף על מוצרי ניקוי שיער ויופי ואין צורך כבר לקנות מים בבקבוקים.

מתעניינים בהתחדשות עירונית? מוזמנים לבקר באתר TAMA38.org.il – האתר עוסק בנושא תמ"א 38, התחדשות עירונית, פינוי בינוי ועוד

הדפס

Information כיצד לבחור מסיר אבנית נכון?
נכתב על ידי: WaterBlog - 04-28-2018, 03:00 PM - פורום: תכנים מעניינים בנושא התשתיות השונות - אין תגובות

אפשר להסיר הצטברות אבנית דרך שתי אופציות: מכנית וכימית. הסרת האבנית בשיטה הכימית היא בדרך כלל האופציה המהירה וחסכונית יותר.
ההסרה המכנית קשה ולוקחת הרבה זמן לסיום העבודה וגם מחייבת פירוק הציוד על ידי טכנאים מומחים וניקוי ידני ולאחר מכן הרכבה מחדש.

תהליך זה עולה לאדם בזמן יקר ובדרך כלל כרוך בהרבה ציוד כי ההרכבה מחדש מצריכה גם החלפת סוגים מסוימים של אטמים ומרכיבים ומשמעות הדבר להוסיף עוד יותר לעלויות.

לעומת זאת הסרת אבנית בשיטה הכימית היא מהירה, זולה ויסודית יותר משיטות מכניות. אולם ישנם כמה שיקולים קריטיים בעת בחירת מסיר אבנית כימית:

  1. ההשפעה של קורוזיה על ציוד: כל מסירי אבנית בשיטה הכימית כרוכים בסוג כלשהו של מרכיב שנועד להמיס פיקדונות. זה קורוזיה. עם זאת, יכול הדבר גם לגרום נזק לציוד עצמו על ידי אכילת והתחלשות מתכות, אטמים, חותמות ורכיבים רגישים אחרים. כמה חומצות חזקות כגון חומצת מימן כלורי, יכולה להיות מעורבבת עם מעכבים כדי להפחית את הנזק לרכיבי הפלדה, אולם המעכבים האלה לא עובדים באופן אחיד על כל סוגי החומרים ורבים מהם גם רעילים.
  2. האפקטיביות הכללית: חומצות מהירות לבד לא מסירות באופן יעיל את רוב פיקדונות האבנית. האבנית הטיפוסית מורכבת מסידן משולב עם שמנים, חלודה, סיליקה ומזהמים אחרים המצויים במערכת המים. כדי להשיג יעילות מקסימלית כוללת איכות, מסיר האבנית צריך לכלול מרכיב המסוגל להסיר את המזהמים האלה. המוצרים עם קורוזיה נמוכה בדרך כלל מתאימים, אבל צריכים להיזהר משימוש שגוי. כמה מסירי אבנית עם קורוזיה נמוכה הם רק חומצות מסוכנות כגון חומצת מימן כלורי שהוא מאוד מדולל. למוצרים אלה לוקח זמן רב לפעול והם בדרך כלל לא חסכוניים. למעשה אתה משלם הרבה על המים.
  3. בטיחות: שימוש בחומצות המסוגלות לגרום נזק לציוד יכול לגרום נזק גם לאדם. חומצות קשות עלולות לגרום לכוויות מחרידות לעור חשוף וטיפה קטנה היא לפעמים כל מה שצריך לאובדן ראייה. למרבה המזל השימוש בחומצות מסוכנות כגון חומצת מימן כלורי להסרת סידן, הוא בדרך כלל מיותר ויש אפשרויות בטוחות. חפש כימיקל שאינו רעיל ואינו דורש אחסון מיוחד או נוהלי טיפול. לעולם אל להשתמש במסיר אבנית המוגדר כחומר מסוכן - זה סיכון לא נחוץ.
  4. סילוק מסירי אבנית: יש צורך לסלק מסירי אבנית בבטחה לאחר השימוש על ידי בחירת מוצר לא רעיל ולא מסוכן. הסילוק מאוד פשוט כמו לשפוך פסולת במורד הביוב. בחרו מסירי אבנית העשויים מחומרים מתכלים טבעיים שלא פוגעים בסביבה.

הדפס

  מה זה סידן או אבנית בצנרת שלנו?
נכתב על ידי: WaterBlog - 04-24-2018, 10:30 PM - פורום: תכנים מעניינים בנושא התשתיות השונות - אין תגובות

צינור שנחסם על ידי אבנית (סידן) - חומר בצבע לבן אפור המצוי לעתים קרובות על חלקים מתכתיים של מכונות המופעלות במים, נפוץ במיוחד במכונות וציוד הכרוכים בחימום אלמנטים (כגון דוודים) או רכיבי העברת חום (כגון מחליפי חום).

האבנית נמצאת גם בצינורות מתכת, משאבות, מסננים וציודי מים אחרים בדרגות שונות בהתאם לאיכות המים.

הצטברותו של סידן לאורך זמן יכולה לפגוע באופן חמור ביעילות המכונות ולגרום לכישלונות יקרים.

מהיכן מגיעה האבנית?

פיקדונות אבנית נגרמות באופן טבעי על ידי כמויות קטנות של מינרלים אשר נמצא לרוב במי הברז. בתנאים מסוימים מינרלים אלה משקעים סידן פחמתי, מגנזיום הידרוקסידי וסידן סולפט על קירות המתכת, במיוחד כאשר מחממים אותם.

מים המכילים ריכוזים גבוהים יותר של מינרלים אלה ידועים בשם "מים קשים".

יש השפעות שליליות להצטברות אבנית בתוך מכונות וציוד מים, ובוודאי גם זה מפריע לפעולתם באופן תקין.

הצטברות אבנית על אמצעי העברת חום מפחיתה את יעילות העברת החום. ביישומי חימום הדבר מוביל לשימוש מוגבר באנרגיה ולפגוע בגופי חימום.

צינורות ומשאבות מושפעות מאבנית כאשר הסידן המתהווה מצמצם את הפתחים הקריטיים, ובמרוצת זמן האבנית יכולה להגביל אפילו צינורות בקוטר גדול קר לטפטוף, ובמקרים מסוימים לחסום לחלוטין את הזרימה.

הדפס